Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

UWAGA CZYTELNICY

Szanowni Państwo informujemy, że w związku z obecną sytuacją epidemiczną w województwie lubuskim, wynikającą z dużego przyrostu zakażeń, Miejska Biblioteka Publiczna w Żarach ogranicza swoją działalność od 15 marca do 24 kwietnia 2021 roku.

Od poniedziałku 15 marca 2021 roku zamknięty zostaje dla użytkowników bezpośredni wolny dostęp do księgozbiorów i czasopism w budynku głównym Biblioteki oraz Filiach bibliotecznych. Nie można korzystać z Pracowni Multimedialnej.

Wypożyczenia zamówień i zwrot książek można dokonać w godzinach pracy Biblioteki

Poniedziałek: 9.00 - 15.30

Wtorek – Piątek: 9.00 - 16.00

W celu dokonania zamówienia i ustalenia szczegółów odbioru, czy zwrotu należy kontaktować się telefonicznie lub przez e-mail:

 • Wypożyczalnia Ogólna (budynek główny)
  tel. 68 374 37 36, 68 363 60 51 wew. 32, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Oddział dla Dzieci (budynek główny)
  tel. 68 374 37 36, 68 363 60 51 wew. 39 , e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Czytelnia Ogólna (budynek główny)
  tel. 68 374 37 36, 68 363 60 51 wew.33, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Filia Nr 1 ul. Grunwaldzka 3
  tel. 68 371 35 00 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Filia Nr 2 ul. Okrzei 35 – Luna
  tel. 68 363 69 08 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Filia Nr 3 ul. Moniuszki 36
  tel. 68 363 69 17 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W celu wypożyczenia materiałów bibliotecznych należy zamówić wybrane publikacje telefonicznie lub e-mailowo, a następnie zadzwonić do danej agendy Biblioteki w godzinach jej pracy (od poniedziałku do piątku) w celu umówienia się na konkretny dzień i godzinę odbioru zamówionych uprzednio publikacji.

 • Zachęcamy do korzystania z katalogu online https://opac.wimbp.zgora.pl/integro/catalog
 • W celu zwrotów materiałów bibliotecznych należy zadzwonić do danej agendy Biblioteki w godzinach jej pracy (od poniedziałku do piątku) w celu umówienia się na konkretny dzień i godzinę. Zwrócone materiały biblioteczne wciąż podlegają kwarantannie.
 • Zamówione materiały Czytelnik odbiera o umówionej godzinie w punkcie odbioru:
  w Bibliotece ul. Wrocławskiej 11 przy wejściu od strony parku,
  w Filiach przy wejściu do agendy.

Nie pobieramy opłat za przetrzymane zbiory za okres zamknięcia biblioteki.

O wszystkich zmianach dotyczących funkcjonowania biblioteki będziemy na bieżąco informować na stronie internetowej www.mbp.zary.pl oraz w mediach społecznościowych.