Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Świąteczne impresje 2019!

Regulamin konkursu Świąteczne Impresje

 1. Oddział dla Dzieci MBP w Żarach ogłasza konkurs na Stroik bożonarodzeniowy.
 2. Uczestnicy konkursu mają za zadanie samodzielnie wykonać Stroik bożonarodzeniowy (maksymalna wysokość stroika 20 cm, a maksymalna szerokość 20 cm), dowolnymi technikami plastycznymi wykorzystując różne materiały np.: makulaturę, plastik, makaron, ryż, dary natury, serwetki, drewno itp. Stroik ma nawiązywać do polskich obrzędów i zwyczajów związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia. Nagrodzona zostanie praca, która, oprócz oczywistych walorów estetycznych, będzie wykonana w najbardziej zaskakujący sposób.
 3. Celem konkursu jest umożliwienie uczniom zaprezentowania swojego talentu, popularyzowanie polskich tradycji świątecznych, a także uświadomienie dzieciom i młodzieży, że wszystko można łączyć i wykorzystywać do tworzenia rzeczy pięknych i użytecznych. Jest to swoista zabawa sztuką, ale też możliwość nauczenia się innego patrzenia na rzeczy oczywiste i znane, których przeznaczenie może się zmienić. Uczy to kreatywności i spostrzegawczości.
 4. Jury przy ocenie prac weźmie pod uwagę oryginalność, pomysłowość, estetykę prac i zastosowanie ciekawej techniki plastycznej.
 5. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży z żarskich szkół podstawowych.
 6. W konkursie wezmą udział tylko prace indywidualne. Jedna osoba może zgłosić do konkursu tylko jeden stroik.
 7. Prace należy dostarczyć do Oddziału dla Dzieci MBP
  w Żarach, ul. Wrocławska 11 (parter) do 9 grudnia 2019 r., dołączając starannie wypełnioną kartę zgłoszenia, zawierającą dokładne informacje o jego autorze.
 8. Prace oceniane będą w trzech kategoriach wiekowych: klasy I – III szkoły podstawowej, klasy IV – VI szkoły podstawowej, klasy VII – VIII szkoły podstawowej.
 9. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród laureatom odbędzie się 20 grudnia 2019 r. podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego. O dokładnym terminie poinformujemy w stosownym czasie Dyrektorów szkół lub opiekuna.
 10. Wszystkie prace biorące udział w konkursie przechodzą na własność organizatora i związane z nimi prawa autorskie również przechodzą na własność organizatora.