Związek Literatów Polskich Oddział w Zielonej Górze i Miejska Biblioteka Publiczna w Żarach zapraszają na Majowe Spotkania Literackie 2024, które odbędą się 11.05.2024 (sobota). W programie: godz. 10:00 - Otwarcie wystawy "Żary w książce" - wprowadzenie dr Robert Rudiak - Galeria Ekslibrisu, MBP Wrocławska 11. 12:00 Otwarcie wystawy "Żary w literaturze i malarstwie" w Salonie Wystaw Artystycznych im. Stanisława Antosza ŻDK, Rynek 17. 13:00-15:00 Czytanie własnych utworów na scenie plenerowej w Parku przy ul. Wrocławskiej. 15:00-17:00 Rozmów o literaturze ciąg dalszy w Czytelni Ogólnej MBP, ul. Wrocławska 11. Patronat: Burmistrz Miasta Żary, Regionalne Centrum Animacji Kultury. Zadanie Publiczne Dofinansowane ze Środków Gminy Żary o Statusie Miejskim.