Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Miejska Biblioteka Publiczna w Żarach, Gminna Biblioteka Publiczna Gminy Żary z siedzibą w Bieniowie oraz Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Bieniowie Zaprasza bibliotekarzy ze wszystkich typów bibliotek do uczestnictwa w Przeglądzie Pasji Twórczych Bibliotekarzy 2019. 16. Wystawa Krajowa.

Celem Przeglądu jest prezentacja sylwetek bibliotekarzy, mających osiągnięcia w twórczości artystycznej i literackiej oraz posiadających zamiłowania kolekcjonerskie.
Planowany Przegląd Pasji Twórczych Bibliotekarzy 2019 jest kontynuacją wcześniejszych wystaw, w których początkowo swoje talenty prezentowali bibliotekarze lubuscy, a z biegiem lat swoją twórczość zaczęli przedstawiać bibliotekarze z dalszych części kraju. Wernisaż 16. Wystawy i spotkanie uczestników Przeglądu będą miały miejsce w Galerii Ekslibrisu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach. Spotkanie to odbędzie się w 10 maja 2019 r. podczas tegorocznego Tygodnia Bibliotek.
Otwarcie wystawy to również sposobność do spotkania bibliotekarzy z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, a także integracja środowiska i użytkowników bibliotek.