Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ogólnopolska kampania  „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK” również  w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żarach oraz we wszystkich Filiach.

Nasza Biblioteka przyłączyła się  do ogólnopolskiej kampanii  „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”, która trwa od 2018 r. i jest skierowana do trzylatków i ich opiekunów. W tym roku zapraszamy dzieci urodzone w roku 2016 do udziału w akcji „Z Książką na Start”.

„ …Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą,   a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę  bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem  potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także  rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna,  przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie  dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego…”

 

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizator: Instytut Książki

Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak

Partnerzy: Polska Sekcja IBBY, Fundacja Metropolia Dzieci

Patronat Medialny: Ryms, CzasDzieci.pl