Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żarach, odbędzie się spotkanie z Grzegorzem Kasdepke i Hubertem Klimko Dobrzanieckim autorami książki "Królik po islandzku" . Na wydarzenie zapraszamy 10 maja (wtorek) 2022 r. Na plakacie zamieszczone zostały także zdjęcia pisarzy, loga: Dyskusyjnego Klubu Książki, Instytutu Książki oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Grzegorz Kasdepke (1972) znany wszystkim jako autor książek dla dzieci (w tym lektur szkolnych), jest także zaangażowanym w sprawy społeczne publicystą, który w 2016 roku odmówił przyjęcia z rąk Ministra Kultury Piotra Glińskiego odznaczenia Gloria Artis. Debiutował jako nastolatek w „Małej FANTASTYCE”, współpracował z „Polityką”, przez wiele lat był redaktorem naczelnym magazynu „Świerszczyk”. Jego książki zostały przetłumaczone na 12 języków, otrzymał za nie dziesiątki  nagród i wyróżnień - jest m.in. Ambasadorem Polszczyzny i Kawalerem Orderu Uśmiechu. W maju 2022 roku ukaże się „Królik po islandzku” -napisana wspólnie z Hubertem Klimko-Dobrzanieckim książka DLA CZYTELNIKÓW DOROSŁYCH!

Hubert Dobrzaniecki ur.1967. Absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Autor powieści, nowel, zbiorów opowiadań, książek dla dzieci, scenariuszy oraz filmów krótkometrażowych. Nominowany do nagród: Nike, Paszporty Polityki, Cogito, Angelus, Śląski Wawrzyn Literacki. Jego książki ukazały się w przekładzie na 14 języków. Filmy zaś prezentowane były na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych.  Stały felietonista miesięcznika Odra. Sporadycznie tłumaczy dramaty i poezję z islandzkiego.