Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

ŚWIAT W 3D

Warsztaty w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żarach

 

Od 10.10.2018 do 12.10.2018 realizowaliśmy projekt  dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

W zajęciach przygotowanych przez Stowarzyszenie Robisz.to wzięło udział ponad 200 osób.

Byli to uczniowie żarskich szkół, bibliotekarze oraz nauczyciele.

Warsztaty miały na celu pobudzenie kreatywności wśród dzieci.

Uczestnicy zapoznali się z technologią druku 3D, zobaczyli pracę drukarki 3D, obejrzeli filmiki prezentujące możliwości takich drukarek i brali udział w dyskusji na temat naszej przyszłości, technologii.

 

 

Kuferek Emocji

Projekt realizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Żarach  od 10.05.2021 do 15.12.2021,  dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Zadanie dotyczyło uczuć i emocji, było skierowane do przedszkolaków w wieku 5-6 lat z naszego miasta. Zajęcia miały na celu oswoić dzieci z emocjami, nauczyć  mówienia o nich, pokazać, że emocje są częścią naszego życia codziennego. W ramach działania  zaproponowaliśmy warsztaty: literackie, psychologiczne, przy użyciu Teatrzyku Kamishibai oraz projekcje filmów 3D, konkursy i prezentacje książek o emocjach. W projekcie wzięło udział 695 osób.