Miejska Biblioteka Publiczna - Żary
Aktualności
22.05.2018

MAJOWE SPOTKANIA LITERACKIE 2018

Od 14 do 19 maja 2018 w ramach dorocznych Majowych Spotkań Literackich odbywały się spotkania z pisarzami. Były to spotkania z literatami w żarskich szkołach średnich oraz spotkania dla czytelników w Bibliotece.
Młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych, Liceum Ogólnokształcącego, Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach miała okazję spotkać się z Haliną Borowiec, Barbarą Grotkiewicz, Gabrielą Łostowską, Janiną Lenart, Jadwigą Rupietą i Adamem Bolesławem Wierzbickim, którzy promowali książkę Co pulsuje w nas … Antologia Klubu Literackiego Związku Literatów Polskich przy MBP Żary.
15 maja gościliśmy w Bibliotece Marię Wypych, która spotkała się z najmłodszymi czytelnikami, natomiast 18 maja swój najnowszy tomik wierszy, Rezerwacja dla dwojga, promowała Katarzyna Justyna Zychla.  
W sobotę 19 maja odbył się finał XI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „O Laur Dziewina”, podczas którego laureaci otrzymali nagrody, które wręczyły przewodnicząca Jury Katarzyna Justyna Zychla i Dyrektor Biblioteki Beata Kłębukowska, a zgromadzeni goście wysłuchali nagrodzone w konkursie utwory.
Na zakończenie Majowych Spotkań Literackich odbyło się spotkanie z literatami zrzeszonymi w Związku Literatów Polskich Oddział w Zielonej Górze.

 

Spotkanie z Marią Wypych

 

 
 
 

Spotkanie z Adamem Bolesławem Wierzbickim

 

 

Spotkanie z Katarzyną Justyną Zychlą

 

 
 
 
 
Finał XI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „O Laur Dziewina”
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Copyright © 2010