Miejska Biblioteka Publiczna - Żary
Aktualności
16.05.2017
 
 
       Tydzień Majowych Spotkań Literackich zapoczątkowała Katarzyna Zychla, która zaprosiła młodzież z żarskich szkół podstawowych klasy VI (SP nr 8 i KSP) do świata swoich książek (Maliny, Dziewczynki tańczącej z wiatrem, Drużyny mistrza). Szóstoklasiści mieli okazję wysłuchać fragmentu egzemplarza przygotowanego do druku - Sekret Joanny. Okazuje się, że młodzież uwielbia głośne czytanie. Zabawa w wymyślanie własnego tytułu książki związanej z imieniem, mini recenzja książki i filmu w pięciu zdaniach – bardzo przypadły zebranym do gustu.
 

 
 
 
 
 
 
 

 

W dniu 16.05.2017 r. o godz. 11, odbyło się spotkanie autorskie z żarskim pisarzem, twórcą min. Legend Lubuskich- Zbigniewem Kozłowskim.

 

   

 

 

W dniu 17 maja 2017 r. gościem Oddziału dla Dzieci był Andrzej Żubrycki - żarski pisarz, twórcą min.Miedzianego grosika, Trzech marzeń i Baśni wędrownych. Pan Andrzej to kolejny gość zaproszony przez MBP Żary w cyklu Majowych Spotkań Literackich.
 
 
 

 

 

18 maja 2017 r. odbyło się świetne spotkanie z Mirą Gałązką - autorką tomiku poezji, a także pomysłodawczynią Kabaretu "Oj ,Tam! Oj, Tam! ". Spotkanie uświetniły wspaniałe występy wokalno - taneczne członków kabaretu.

 

 

 

 

 

Ewa Kołodziejczy autorka" Cziczi jaszczurki z Karaibów" spotkała się  w ramach Majowych Spotkań Literackich z wychowankami Przedszkola Niepublicznego Chatka Puchatka i Niepublicznego Przedszkola eNCe-peNCe.
  
 
 
 
 
 
 
 
 
Copyright © 2010