Miejska Biblioteka Publiczna - Żary
Klub Literacki
Data utworzenia: 27.04.2017
W dniu 27 marca Klub Literacki przy MBP Żary zorganizował w Bibliotece spotkanie wspomnieniowe poświęcone pamięci Janusza Werstlera. Oprócz członków Klubu  w wieczorze uczestniczyli przyjaciele Poety oraz elita literacko-kulturalna naszego województwa. Czytaliśmy wiersze, przypominaliśmy literackie wydarzenia z życia P. Janusza, zadumaliśmy się nad przemijaniem oraz spuścizną literacką piewcy Żar. Zobaczcie na zdjęciach…
 
 
 
Data utworzenia: 18.04.2017
 
Nadieżda Myszlennik
 
 
 
 
 
 
 
 

     Urodzona w Omsku na Syberii (ojciec Białorusin, matka Rosjanka).  Po skończeniu Akademii Medycznej w Omsku pracowała jako lekarz-bakteriolog w laboratorium sanepidu w Tobolsku. W Rosji wydała tomik wierszy „Siła czułości” («Сила нежности») . Do Polski przyjechała z mężem i synem w 1997 r. Jej wierszy ukazały się w „Kronice Ziemi Żarskiej”i „Pro Libris” (na początku tłumaczone na język polski, później w języku polskim pisała sama). Była współautorką almanachu „Gorzki oddech”, wydanego w Żaganiu w 2004 r. Od 2016 roku pisze prozę.  Wiceprezes Żarsko-Żagańskiego Klubu Literackiego. Obecnie mieszka w Żaganiu.

Data utworzenia: 01.03.2017
W dniu 27 lutego znowu spotkali się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żarach członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki oraz Klubu Literackiego. Oprócz omówienia „Miłości w kolorze sepii” Katarzyny Sarnowskiej zajęliśmy się finalizowaniem zbierania naszych tekstów do planowanej antologii. Mamy nadzieję, że już niedługo będzie wydana. Pozdrawiamy ludzi pióra.
 
 
   
Data utworzenia: 22.02.2017

Sprawozdanie ze spotkania DKK w dniu 06.02.2017 r.

W dniu 06.02.2017 r. w Sali Klubowej Biblioteki odbyło się kolejne spotkanie członków DKK
przy MBP Żary, moderowane przez Zbigniewa Kozłowskiego.
Omawialiśmy książkę Zbigniewa Masternaka „Chmurołap”.

Tytułowy Chmurołap to ojciec głównego bohatera. Jest pijakiem, awanturnikiem i nieuleczalnym marzycielem. Jego całe życie to hodowla błękitnych gołębi. Nie szanuje swojej żony, nie jest dumny ze swego syna (dobrze uczącego się piłakrza, który chce zostać prawnikiem). Nazywa pierworodnego Księciem i wpaja, że jest potomkiem prastarego rodu znad Wisły i w pełni zasługuje na swój szlachetny przydomek. Przy każdej okazji opowiada synowi podania związane z ich małą ojczyzną, które przedstawia jako opowieści rodzinne. W końcówce książki okazuje się, że prawda dotycząca legend nie jest taka kolorowa i syn pośrednio zmienia stosunek do ojca...

Co jest piękne w tej książce?
Prostota. Nie ma górnolotnych wyrażeń ani zdań. Nie znajdziemy tu trudnych słów ani filozoficznych tematów. Każdy rozdział opisuje inne wydarzenie z życia księcia: od tych najprostszych, codziennych do tych bardziej trudnych dylematów w życiu nastolatka.

 

Opracował:  Zbigniew Kozłowski  
 
 
       
Data utworzenia: 07.02.2017
 
 
Zbigniew Kozłowski
 
 

czytaj dalej »
Data utworzenia: 16.12.2016
 
Roman Ryś
 
  
 
 
 
 
 

czytaj dalej »
Data utworzenia: 02.06.2016
 
      
 
    
 
Dnia30 maja w MBP Żary odbyło się kolejne comiesięczne spotkanie
członków Klubu Literackiego i Dyskusyjnego Klubu Książki.
Omawialiśmy wydanie antologii członków 
Klubu oraz książkę "Lilka" M. Kalicińskiej.
«12»
Jesteś w dziale: Strona główna -> Klub Literacki
Copyright © 2010